Program

2023

Kolejna wrocławska odsłona Festiwalu „Ktoś, nie coś”, współorganizowana przez Fundację Olgi Tokarczuk, odbędzie się w weekend 22-23 kwietnia 2023 roku w Willi Karpowiczów przy ulicy Krzyckiej 29 we Wrocławiu.

Festiwal „Ktoś, nie coś” ma wiele celów, ale nadrzędnym jest uświadomienie człowiekowi jego miejsca w naturze. Staramy się inspirować do myślenia o relacji człowiek-natura w pierwotnej, ale zapoznanej perspektywie, w której człowiek schodzi z piedestału, przestaje „czynić sobie Ziemię poddaną” i odnajduje się jako jeden z wielu elementów tego niezwykle skomplikowanego układu współzależności, który zwykliśmy nazywać Naturą. Element ważny, ale nie bezwzględnie najważniejszy.

PROGRAM FESTIWALU

–> Sobota, 22 kwietnia, godz. 10:00-15:30

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY DLA OBROŃCÓW ZWIERZĄT

W sobotę 22 kwietnia odbędą się warsztaty „W imieniu – warsztaty stawania w obronie zwierząt”. Do udziału zachęcamy szczególnie członków organizacji pozarządowych pracujących na rzecz zwierząt, ale zapisać się może każdy, komu zależy na zwierzętach. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy mailowe.

Chętnych prosimy o wysłanie maila na adres: michalina.dzierzega(at)olgatokarczuk.org

Warsztaty poprowadzi Karolina Kuszlewicz, adwokatka i założycielka Kancelarii nad Wisłą specjalizującej się w ochronie praw zwierząt i przyrody. Karolina Kuszlewicz jest wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim i autorką licznych publikacji specjalistycznych, w tym Komentarza do ustawy o ochronie zwierząt.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają istniejące narzędzia prawne, które można wykorzystywać w obronie praw zwierząt i nauczą się, jak je stosować w praktyce. Dodatkowo warsztat ma na celu wsparcie osób, które decydują się na pracę dla zwierząt w myśl zasady, że ratownik musi być silny. W trakcie warsztatów postaramy się wzmocnić motywację, poczucie sensu i nadziei na zmianę u tych, którzy na co dzień muszą zmagać się z niezrozumieniem, złym prawem i nieszczęściem zwierzaków.

–> Niedziela, 23 kwietnia
Tego dnia odbędą się trzy debaty:

13:00–14:15 – Prawa natury
Z Karoliną Kuszlewicz rozmawia Irek Grin.

14:30–15:45 – Nieumarłe.
Z Ewą Zgrabczyńską rozmawia Olga Maria Szelc.

16:00–17:15 – Ekośledztwa.
Z Pawłem Czernichem i Jackiem Harłukowiczem rozmawia Urszula Glensk


 

Zobacz poprzednie edycje:

PROGRAM Ktoś, nie Coś 2022